Bazény kdysi a dnes


Pokud v dnešní době nechápete, co komančům vadilo na obyčejném bazénu, tak vězte, že to bylo poklonkování západní, tedy imperialistické, kultuře. Ony totiž byly v kdejakém americkém filmu, kterému se podařilo prokličkovat mezi členy kulturní komise až k uvedení do kin. Nu, a pořídit si pak bazén bylo hodně rizikové. Hned jste měli na krku STB a ta se tázala, kdepak jste na to vzali a tak dále a tak dále. Navíc byly bazény neskutečně drahé a sehnat si jej snad ani oficiálně nešlo. Takže se dělaly z betonu a kachlíků.

velký bazén

Nyní je situace zcela jiná. Stačí-li vám bazén střední velikosti, a ne hned padesátimetrový, vykopete díru a oni vám jej přivezou. Dělá se za super odolných hmot a vydrží snad více než ten z betonu. A také již nestojí výdělek za dvacet let. Může si jej dovolit skutečně každý, kdo na něj má místo. A nikoho nezajímá, kde na něj vzal.

Jenže majitelé bazénů již vědí, že nejde jen o něj, ale také o to, aby v něm byla kvalitní a čistá voda. To se udržuje pomocí různých pomůcek a především filtraci, která musí být zapnutá, aby filtrovala takové ty menší nečistoty. Ty úplně nejmenší pak likviduje chemie.

okraj bazénu

Pokud tedy máme vodičku jako křišťál, můžeme se vesele koupat. A také se zapojit do sporu, zda je voda teplá či studená.

Tak je to především osobní pocit. Voda má stejnou teplotu pro všechny, ale někomu se zdá, že je jako kafe, jak se říká a jinému se zase zdá, že je ledová. Takové spory, vedené spíše z legrace se dají vyřešit. Již drahně se vyrábějí a tak se tedy i dají koupit teploměry do bazénu. Pokud je ještě nemáte, lze je jen vřele doporučit. Tak totiž budete vědět i vy, jakou má voda teplotu a můžete se k tomu postavit čelem. Třeba koupit solární ohřívací plachtu nebo do vody sypat led. Jak je komu ctěná libost. Velký výběr různých teploměrů naleznete kliknutím na odkaz v tomto článku výše.